ejoin zastrešil novinársku akciu pre desiatky elektromobilov s batériovým úložiskom

uw-file7

V priebehu marca sme zastrešovali nabíjanie desiatok elektromobilov na novinárskej akcii v Toskánsku. V ejoin máme k dispozícii naozaj všetky riešenia pre nabíjanie elektromobilov, čoho je dôkazom aj naša najnovšia úspešná realizácia.

V súvislosti s novinárskou prezentáciou nového modelu elektromobilu sme zabezpečili riešenie na nabíjanie niekoľkých desiatok elektromobilov Škoda Enyaq Coupé iV. V neštandardných a náročných podmienkach v talianskom Toskánsku sa na dva týždne udomácnilo 45 elektromobilov, pre ktoré bolo potrebné zabezpečiť dostatočnú infraštruktúru na viacnásobné denné nabíjanie.

Prezentácia a novinárske testy elektromobilu prebiehali na dvoch lokalitách, na ktorých nebolo možné promptne zabezpečiť dostatok elektrickej energie priamo zo siete. V ejoin sme preto siahli po 4 batériových úložiskách od spoločnosti Elteco Technology s celkovou kapacitou až 1,3 MWh, ktoré dokázali vyvážiť vysoké nároky na sieť.

Zmienka v relácii Motoring na TA3

https://www.youtube.com/watch?v=SgtyCTOPCnk

Na každej lokalite boli osadené dve takéto úložiská, vďaka čomu sme mohli počítať s podporou batérií s kapacitou 660 kWh. Pre samotné nabíjanie elektrických SUV boli použité naše nabíjacie stanice ejoin Duplo s dvojicou nabíjacích konektorov Typ-2. Každá z dvoch lokalít bola vybavená 24 nabíjacími stanicami, teda 48 nabíjacími bodmi.

Batérie boli zapojené do siete cez 400 V prípojku, z ktorej sa priebežne dobíjali podľa dostupnej kapacity na danom odbernom mieste. Vozidlá počas dňa slúžili novinárom na prvé jazdy po uliciach Toskánska, čo bol práve čas, kedy sa stav nabitia úložiska zvyšoval.

Po návrate do štartovacieho bodu sa vozidlá pripojili k nabíjacím staniciam a dobíjali svoje batérie maximálnym podporovaným výkonom 11 kW.

Elektromobily boli v noci zaparkované v podzemnej garáži, kde bola k dispozícii väčšia kapacita siete. Aj napriek tomu tu boli umiestnené totožné batériové úložiská pre stabilizáciu a stopercentné zaistenie nabíjania všetkých 45 vozidiel plným výkonom.

Verejná sieť a batériové úložiská dodávali energiu spoločne, avšak v prípade poruchy verejnej siete boli batérie pripravené plnohodnotne zabezpečiť dodávku elektrickej energie na bezproblémové nabíjanie.

Celkovo sme zabezpečili až 96 nabíjacích bodov pre nabíjanie elektromobilov. Náš tím, spoločne s našimi produktmi, odviedol skvelú prácu pre čo najhladší a bezproblémový priebeh profesionálnej akcie pre desiatky novinárskych tímov z celej Európy.


Zmienka v relácii Motoring na TA3